Genel

Bir de Bakmışsın Feminist Olmuşsun!

Feminist zihniyetin sıklıkla kullandığı yaygın bir taktik:

“Suçla, savundur; yerleştir”.

Bu ne demek?

1- Önce, özellikle bilgi birikimi ve sorgulama yeteneği az olanların kolaylıkla benimseyip, sahiplenip yayacağı hurafe bir iddia bulunur. Bilgi birikimi ve sorgulama yeteneği az olanların en bol bulunduğu ortam sosyal medyadır.

2- Bulunacak ve kolaylıkla dolaşıma girecek bu hurafe aynı zamanda suçlayıcı olmalıdır. Çamur at izi kalsın taktiği burada iyi işler. Siz çamuru temizlemekle zaman yitirirken onlar yenisini hazırlar.

3- Bulunacak ve kolaylıkla dolaşıma girecek bu hurafe aynı zamanda başka duyarlılıklar içermelidir ki karşı taraf bu duyarlılıkları yüzünden savunmaya geçebilsin.

4- Hurafe iddia, duyarlılıkları olanları savunma durumuna soktuysa başarıya ulaşılmıştır. Artık yapılan savunmaların önemi yoktur; aşılanmak istenilen fikir çoktan yürürlüğe girmiştir.

Sosyal medya çöplüğünden bir örnek:

Burada yapılan savunmanın hiçbir önemi yoktur. Osmanlı konusunda duyarlı olan kişileri harekete geçirici bir hurafe iddia ortaya atılmıştır. Bilgi birikimi ve sorgulama yeteneği az olanlar bu tip iddiaları doğruluğunu araştırmadan kolaylıkla benimseyip yayarlar. Zaten burada amaç yaygınlaşmış bir hurafe oluşturup savunma yaptırmaktır. Gerçeği bilenler bir kez savunma durumuna sokulduklarında artık deplasmanda, feministin sahasında oynuyor gibi olurlar. Bir feministin kuyuya attığı taşı kırk akıllı çıkarmaya çalışır.

Örnekte, savunmaya yapanın amacı “kadınları saymamak” suçunun gerçekleşmediğini savunmaktır. Zaten hurafeyi ortaya atanın amacı “kadınları saymamak çok büyük bir suçtur” fikrini benimsetmektir. Zokayı yutan savunucu virüsü almıştır; artık feminist hastalığı bir güzel yayar.

Zokayı yutmayan birisi savunmaya geçmeden; şu karşı bildiriyi sunabilirdi:

Saymaktaki amaçlarını biliyor musun? Demek ki kadınların sayılmaları gerekmiyormuş ve saymamışlar. Ne var bunda, iyi misin sen? Marketteki bakliyat stokunu saymak gerekiyorsa bakliyatı sayarsın, sabuna ayıp olmasın diye gereksiz yere sabun sayımı yapmazsın.

Veya:

Sayılmanın, istatistiğe dökülmenin iyi bir şey olduğu öncülünü kullanarak çıkarım yapıyorsun. Ya öncül yanlışsa? Önce sayılmanın olumlu bir şey olduğunu kanıtla.

Veya:

Erkeklerle hayvanları sayıp, kadınları saymıyorsa bu neden kadınlara haksızlık oluyor? Tersine, erkekleri hayvanlarla bir tutmuş olmuyorlar mı? Kadınları ve hayvanları birlikte saysalardı yine kadını aşağıladıklarını söyleyecektin.

Veya:

Doğru, kadınların da sayılmaları gerekirdi. Çünkü kadınların da erkekler ve hayvanlar gibi askere alınmaları ve ülkeleri için ölmeleri ve sakat kalmaları gerekiyor. Neden hâlâ kadınlara askerlik gelmedi?

Yukarıda gördüğünüz savunmayı hazırlayan kişinin aklına bunların hiçbiri gelmedi. Feminizmle savaşmaya çalışırken feminizmin dogmalarını bir parça daha kabullendi ve çevresine aşıladı.

Birisi duyarlılığınızı kullanıp sizi durduk yere savunma yapmak durumunda bırakıyorsa; kafasında başka bir hinlik olabilir. Zokayı yutmayın!

 

4 Comments

  1. aa

    Babalar gününde babana kravat alacağına tost makinesi al diyor KARACA.İçindeki tost master ortaya çıkıyormuş.
    Anneler gününde anneye de aynı şeyler alınıyor. Hımmmmm.
    https://www.youtube.com/watch?v=3C4IbKoYKIA

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest