Genel

Bir Erkeği Yok Etmenin En Kolay Yolu

https://www.milliyet.com.tr/gundem/chpnin-bismil-belediye-baskan-adayiydi-abdurrahim-sonmez-cinsel-saldiridan-tutuklandi-7074705

Cinsel suçlarda çalışan avukatlara sorun. Bu tipik tuzak özellikleri gösteriyor. Seçim öncesinde adayı bertaraf etmek için kadını görevlendirmiş ve pimini çekip göndermişler. Tanıdığım kişilerin başına geldi. Erkeğin kendini böyle bir tuzağa karşı koruması olağanüstü zor. Böyle sabotajlardan kendini korumak isteyen erkeğin kadın işçi çalıştırmaması gerekir. Bu kez de “cinsiyetçi başkan adayı kadın çalıştırmıyor” bilmem ne çığlıkları atılacak. Ama en azından ömrünü hapiste geçirmekten iyidir. Ayrıca işyerinde kendisinin ve erkek işçilerinin bulundukları yerlerde görüntü ve ses kaydı alan gizli kameralar çalıştırması gerekir. Bu kez de işçilerin mahremiyetini çiğneme riskine girecek. Ama en azından iftiracının iftiracı olduğunu ortaya çıkarma olasılığı doğacak. Bu tür davalarda iftirayı belgeleyip kanıtlamak, suçluyu cezaya çarptırmak çok çok zor. Üstelik erkek düşmanı sistemde iftiracı kadınlar asla tutuklu yargılanmıyorlar.

Bu tür iftiralardan erkeğin kendini aklaması da çok zor. Bu adam beraat etse bile iftiranın izi kalacak. Çünkü hükümetin ve basının erkek düşmanı olduğu bir ülkede insanların bundan etkilenmemeleri olanaksız. Beraat etse bile seçimi kaçırdı. Adı ve fotoğrafı yayınlandı. İftiracının adı ve kimliği ise özenle gizleniyor. İftira amacına ulaştı.

Ahlaki ve hukuki sistemlerimize içkin bu erkek düşmanlığı, kadınlara iftira atmaları için verilen bir açık çek niteliğinde. Kafası bozulan kadını kendini kızdıran erkeğe iftira atmaktan alıkoyan tek bir şey kaldı: Kendi vicdanı.

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest