Genel

Erkek Düşmanı Maden Mühendisleri

TMMOB’da erkek düşmanlığının yavaş yavaş kemikşeşmeye başladığının işaretlerini vermiştik. Batılı erkeklerin ve ne yazık ki Batıyı kendine ölçü bilen Türk erkeklerinin kendilerinden nefret etme süreci, Maden Mühendisleri Odası’nın son olayında iyice kendini belli etti.

veya http://archive.is/5dLLY

Maden mühendislerinde kadın oranı yüzde onun altında. Buna rağmen odanın %12,6 kadın delegesi var. Bu kadar az kadın üyesi bulunan odanın bir de “Kadın Çalışma Grubu” var. Dikkat edin, “erkek çalışma grubu” yok.

http://www.maden.org.tr/calisma_gruplari/index.php?kod=383

Buna rağmen feminist bir şirretlikle odada kadınların “temsil edilmediği” çığlıkları atıp yalnızca kadın üyelerden kurulu bir “mor liste” ile yönetime aday olmuşlar. Erkek maden mühendislerimizin zekaları dumura uğramış olacak ki kendilerine yapılan bu sabotaja destek vermişler! Mor listeye %33 oy çıkmış.

Sevgili maden mühendisleri! Bir teknik meslek örgütünün yönetimi salt erkek üyelerden oluşuyor diye orada bir haksızlığın olduğunu ileri sürmek cinsiyetçiliktir. Ortada bir haksızlık yok iken, kadın üyeler de erkek üyeler de seçime katılabiliyor, üyelik haklarını eşit olarak kullanabiliyorken yöneticiler de kadın olsun demek cinsiyet ayrımcılığıdır. Aynı zeka düzeyiyle şunlar da öne sürülebilirdi örneğin:

“Yönetimde hep İstanbullular var, Anadolu temsil edilmiyor!”

“Yönetimde hep 30-65 yaş grubu var, 22-29 yaş grubu temsil edilmiyor!”

“Yönetimde hep gözlüklüler var, gözlüksüzler yeterince temsil edilmiyor!”

Ama hayır, böyle bir durum yok bile. Feministin yalan söyleyip söylemediğini anlamak için ağzına bakın. Açıksa yalan söylüyordur. Bakalım Maden Mühendisleri Odası’nda kadınlar temsil ediliyor muymuş:

46. ve 45. (önceki) dönemler oda yönetim kurulu üyesi.

44. dönem oda yönetim kurulu üyesi.

43. dönem oda yönetim kurulu üyesi.

İstanbul Şubesi’nin 9. ve 10. dönem başkanı!

İzmir Şubesi 14. dönem üyeleri. Tülay Suiçmez son üç dönemdir üye.

İstanbul şubesi 10. ve 11. dönem üyesi.

İstanbul Şubesi 13. dönem üyeleri.

Adana Şubesi 9. ve 10. dönem üyesi.

Zonguldak Şubesi 42. dönem üyeleri.

Odanın internet sitesinde bütün şubelerin yönetim listeleri var. Kadınlar yönetimlerde kesinlikle %12’nin üstünde bir oranda temsil ediliyorlar! Bitmedi. Odanın kadınlara özel bir sürü etkinliği var.

Erkek düşmanlığı eğitimi.

Erkek nefreti aşılama eğitimi. Bu toplantılara erkek üyeler alınmazlar. Şaka değildir. Katılmak, dinlemek isterseniz kapıdan çevirirler.

Yukarıdaki resimde “temsil edilmeyen” bir kadın üyeyi sempozyumda bildiri sunarken görüyorsunuz.

Ülkenin teknik meslek örgütlerinin zeka ve ahlak düzeyi bu olduğunda o ülkenin geleceği karanlık demektir. Ve bu geleceği karartmakta feminist erkekler, en az feminist kadınlar kadar suçludurlar.

Burada gördüğünüz yalnızca bir örnektir. Aynı şablonu toplumun her yerinde görüyoruz. Baktığı her yerde insanlar ve olaylar değil de, “cinsiyetler” gören bir avuç hastalıklı kişi, nereden geldiği belli olmayan saçma sapan ezberleri bağırmaya başlıyor. Hayaletlerin varlığından söz ediyorlar. Kendisi, kadın ve toplum hakkında hiçbir şey bilmeyen erkekler de buna izin veriyorlar. İznin de ötesine geçip onay veriyorlar. Hep birlikte hayalet avlamaya başlıyorlar. Hurafeler yaşama egemen oluyor.

Yazının zamanlaması, haberin zamanlamasından doğmuştur. Hükümetin meslek odalarını parçalayıp bölme girişimini desteklemiyoruz. AKP’li değiliz. AKP hükümeti, sunmaya çalıştığı “muhafazakar” görüntünün tersine, bu ülkenin gördüğü en feminist hükümettir. Bu yüzden feminizm karşıtı birinin AKP’yi desteklemesi büyük bir çelişkidir.

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest