Genel

Feminist Bir Ülkede Sıradan Bir Gün

Erkek düşmanlığının varlığını anlamak çok kolay. Açıyoruz bir arama sitesi, “kadın” yazıyoruz. Veya “erkek” yazıyoruz. Bu kadar. Erkek düşmanlığı cam gibi görünüyor. “İki kadın” yazıyoruz, sonuç yine aynı. Bakalım “iki kadın” aramasında gelen ilk haberler nelermiş:

 

http://www.haber7.com/genel-olaylar/haber/1321512-adanada-iki-kadin-cesedinin-kimlikleri-belli-oldu

Feminist Türkiye’de cesetler kadın olunca “kadın cesedi” denir. Çünkü onlar daha değerli varlıklardır, onların ölümü daha büyük kayıptır. Ama cesetler erkek olunca “erkek cesedi” denmez. Aynı haber sitesi:

https://www.haber7.com/guncel/haber/690553-madencilerin-kimlikleri-teshis-edildi

Biliyorsunuz, erkekler değersiz yaratıklardır. Madende, inşaatta ölmek erkeklere özgüdür. Kadınların madende, inşaatta çalıştırılmasını istemek de kadın düşmanlığıdır. Onlar değerlidir çünkü, sağ kalmalıdır. Erkekler gebersindir. Bu yüzden cesetleri bile “erkek cesedi” olarak anılmayı hak etmez.

 

“Samsun’da İki Kadın Kavga Etti”

youtube.com/watch?v=EGTS2r-M_fI

Feminist Türkiye’de iki kadın ancak “kavga ederler”. “Kadına şiddet” uygulayamazlar. Kadına şiddet ancak uygulayan erkek olduğunda oluşur. Bir kadın bir erkeğe vurduğunda “erkeğe şiddet” olmaz. Bir kadın bir kadına vurduğunda “kadına şiddet” olmaz. Bir erkek bir erkeğe vurduğunda da “erkeğe şiddet” olmaz; bırakın yesinler birbirlerini… Erkek değil misiniz, hepiniz değersiz pisliklersiniz!

 

https://www.cnnturk.com/yerel-haberler/mersin/anamur/tartistigi-iki-kadin-tarafindan-yakilarak-olduruldu-1480767

Bu kadınların işlediği ne ilk erkek cinayeti, ne de sonuncusu olacak. Ama ne CNN, ne Cumhuriyet, ne Yeni Şafak “durdurun bu kadın terörünü” başlığı atmayacak. Onlar yalnızca erkekler tarafından öldürülen kadınlardan rahatsızlık duyacaklar.

 

“İki Kadın ÖHO Şöförüne Saldırdı”

Başlık “ÖHO şoförüne saldırdılar” da olabilirdi, editörün kadın düşmanlığı tutmuş olacak (!). Ama editör her şeye rağmen feminist hipnozdan sıyrılamadığı için “kadın saldırganlığı her yerde”, “erkeğe yönelik şiddettin arkası kesilmiyor” başlıkları atmadı. Daha da kötüsü, kendini korumak için kadına vuran şoförü “kadın yolcuya saldıran erkek şoför” başlığıyla haber yapan solucanlar var bu ülkede. Şoför büyük olasılıkla kadından dayak yediği için çevresinde alay konusu oldu, kadınların arkadaşları ise büyük olasılıkla “aferin, ağzının payını vermişsiniz” övgüleriyle karşılaştı. Çünkü hepsi de erkek düşmanı Türk basınını okuyor, Türk televizyonlarının hipnozu altındalar.

 

https://kazete.com.tr/haber/iki-kadin-gazeteciye-tahliye-50075

Feminist Türkiye’de gazeteciye yapılan haksızlıklar ikiye ayrılır: Erkek gazeteciye yapılanlar, kadın gazeteciye yapılanlar. Erkek gazeteciye yapılan haksızlık “erkek gazeteci” olarak haber olmaz. Ama kadın olanının canı yandığında haklı da olsa haksız da olsa onun adı “kadın gazeteci”dir. Çünkü biliyorsunuz, kadınlar üstündürler.

 

 

Ek: Kadının Ölüsü de Üstün

Kadın öğretim üyesi Ceren Damar Şenel, yalnızca bir erkek tarafından öldürüldüğü için “eğitim şehidi” oluverdi. 1980’lerden 2000’lere dek öldürülen 138 köy öğretmeninden 131’i erkekti. Türkiye onlara ağlamadı, ağıtlar, şarkılar düzüp adlarını kültür merkezlerine vermedi. Bir, iki kadının ölümü karşısında ayağa kalkan, kendini yerden yere vuran ülke, binlerce erkek şehidinin mezarına tükürüyor. Onların laneti bu toplumu elbette vuracaktır.

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest