Genel

Kadın Bakanlığı’nın “Kıvama Geldiniz mi” Anketi

https://kadinveailehayati.asbu.edu.tr/

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal Eylem Planı” kapsamında, “Şiddete Sıfır Tolerans Anlayışının Tüm Plan, Program ve Politikalara Yerleştirilmesi” hedefi altında “Kamu Görevlilerinin Kadına Yönelik ve Aile İçi Şiddet Algısı Anketi” imiş.

Erkek düşmanlığı.. şey, yani “kadın ve aile” bakanlığı memurlara bir anket hazırlamış. Anketin amacı memurlara yapılacak beyin yıkamanın… şey, yani “meslek içi eğitimin” içeriğini belirlemek. Memurların yeterince erkek düşmanı olup olmadığını anlamak istiyorlar. Eğer yeterli kıvama gelmedilerse çevrimiçi zorunlu derslerle beyin yıkama sürecek. Bu yüzden anketi istedikleri yanıtlarla doldurup mücadeleye katkı sağlayabilirsiniz. “Doğru” yanıt anahtarı yani daha fazla eğitime gerek yok dedirtecek yanıt anahtarı yazının sonunda (arada bir iki yanlış olabilir). Lütfen beş dakikanızı ayırıp doldurun. Tek bir IP adresinden en fazla iki kez doldurun.

Ankete baktığımızda dizginlenlerinden boşalmış bir erkek düşmanlığı görüyoruz. Bakanlık bunu kamuya açmadığı için olacak, hiç törpülememişler. “Şiddet” bütünüyle tek yönlü, yalnızca erkeğin kadına ettiği olarak tanımlanıyor. Kadının erkeğe fiske vurmasının veya başka türlü eziyet etmesinin olanaksız olduğu bir evrende yaşıyoruz sanki. Normal koşullarda bu anket bir skandal olurdu. Çünkü bir cinsiyeti açıkça aşağılıyor. Bu aklınıza yatmadıysa her zaman uyguladığımız şaşmaz yöntemlerden ikisini uygulayın:

a) Kadınla erkeğin yerlerini değiştirin. Mesela kadın, kocasının eve giriş çıkış saatlerine karışınca “şiddet” olsun. Arkadaşlarıyla oturacak, içecek, kağıt oynayacak veya ava gidecek ve geç saatte gelecek. Buna izin vermeyen kadınların sayısı artıyor ama kimse bunu “şiddet” olarak görmüyor. Eşitlikçi mi?

b) Kadın-erkek karşıtlığının yerine dinsel veya etnik karşıtlık koyun. Mesela anket sorularından biri şöyle olsun: “Türklerin Kürtlere hangi davranışı sizce şiddet uygulamak anlamına gelir?” Veya: “Son bir yıl içinde çevrenizde kötü muamele gören ve şiddete uğrayan bir Alevi gördünüz mü?” Böyle sorularla dolu bir anketin memurlara dağıtıldığını düşünün. Muhalefet kıyameti koparmaz mıydı? Haberler yapılmaz, davalar açılmaz, belki birileri istifaya zorlanmaz mıydı?

İşte bunlar düşmanlığın ve ayrımcılığın kesin kanıtlarıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 Comments

 1. abcd

  https://www.youtube.com/watch?v=TykHHv_EvQM

  ya da

  Kadın sorunu dediğiniz şey tam olarak nedir? Anayasamızda Erkekler ve Kadınlar için ayrı maddeler mi var? Hakim karşısına çıktığınızda Kadınlara 10 katı ceza mı veriliyor? Vergi dairesine gittiğinizde 10 katı vergi mi alıyorlar? Kız çocukları okumak istediğinde, üniversitenin kapısından mı çevriliyorlar? Bu ülkede çalışıp para kazanmak isteyen hangi Kadına devlet engel oldu? Her arenada temsil hakkınız var…Tam olarak istediğiniz nedir?.Erkekler ölsün mü ?

 2. aa

  Nalan, duygularına teslim oldu… ‘Camdaki Kız’ birinciliği bırakmadı.
  https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/televizyon/nalan-duygularina-teslim-oldu-camdaki-kiz-birinciligi-birakmadi-42160967
  Evli olan kadın kocasını yanında çalışan bir erkekle aldatınca adı duygularına yeni düşmek oluyor.

  Sadakatsiz ’den muhteşem final…
  https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/televizyon/sadakatsiz-den-muhtesem-final-42070508
  Erkek duygularına yenik düşmüş değil karısını aldatmış oluyor.Hikayenin sonunda aldatılan kadın ve kocasının kendisini aldattığı kadınla dost oluyor,her şey yoluna giriyor.Yalnız bırakılan dışlanan ve ölen taraf erkek oluyor ve bu da Muhteşem final başlığıyla veriliyor.

  Erkek düşmanlığı mı? Feminizm mi? YoK yA nE iLgİsİ VaR?

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest