Genel

Kadınlar İnce Ruhlu Mu? (2) Makyaj Markaları

Güzel kadınları veya sevdiği kadını dışkılamıyor, yellenmiyor, kösnül duygulara kapılmıyor sanan adamın durumu mizah konusu olmuştur. Peki, bu adam normal koşulların ürünü müdür? Kadını “insanın üst modeli” olarak gösteren, öyle saydırmaya çalışan modern ve feminist söylemin ürünüdür bu adam. Bu söylem politik de olabiliyor, bilimsel kılığa da bürünebiliyor, incelediğimiz kitapta örneği görüldüğü gibi.

Erkekler basit yaratıklar. Makine gibi, açma kapama düğmeleri var. Ama kadınlar evrimde daha ileri, daha gelişmiş yaratıklar. Bu yüzden erkekler onları anlamakta güçlük çekiyorlar. Öyle mi?

Haydi bir erkek beyni çizelim, içine “futbol”, “kavga” ve “cinsellik” yazalım, karikatür olsun. Ne kadar komik ve eşitlikçi, değil mi?

Bu efsanelerin belki en kötüsü erkeğin bütün gün cinsellik düşündüğü ama kadının öyle olmadığı inanışıdır. Sanki kadınlar bütün gün işi, ay sonunu nasıl getireceklerini, çocukların sorunlarını düşünmektedirler. Cinselliği o kadar aşmıştırlar ve öyle temiz, ulvi şeyler düşünürler ki, cinsel taciz suçu işleyebilecekleri düşünülemez. Kadın “taciz etti” dediyse kesin doğrudur, kendisine yönelen cinsel ilgiden hoşlanmış olabileceği düşünülemez, düşünülmesi teklif dahi edilemez. Erkekle karşılaştırıldığında sağduyulu, düşünceli, merhametli, saygılı, ince ruhlu bir cinsiyetin resmi çiziliyor.

Madem erkekler sürekli cinsellik düşünüyorlar, Donanımhaber, Wowturkey gibi genel amaçlı forum sitelerinde veya Facebook’taki politika, bilim, tarih konulu tartışma odalarında kullanıcıların çoğunluğu neden erkek? Kadınların ilgisini bu konular çekmiyorsa hangi konular çekiyor? Buralardaki yetişkin kullanıcıların iyi veya kötü bir cinsel yaşamları var. Ve fakat iddia edildiği gibi zihinlerinin büyük bölümünü kaplıyorsa neden konuşulmuyor? Zihni çok meşgul eden şey çok konuşulur. Zaten erkeğin cinselliği yalındır. Kadında olduğu gibi elli ayrı duyarlı bölgesi, üç çeşit orgazmı, yarım saatlik ön sevişmesi, saatler ve günler süren hazırlığı yoktur. Öte yandan kizlarsoruyor.com, meleklermekani.com gibi kadın sitelerine girdiğinizde cinselliğin kadınların zihninde ne büyük yer tuttuğunu kolayca görürsünüz.

Erkeklerin satın aldığı dergilerin kaçta kaçı cinsellik içeriyor? Peki, Cosmopolitan, Kadınca, Elele, Form Sante gibi kadın dergilerinin neredeyse yarısı neden cinsellikle ilgili? Peki, kapaklarında neden erkekler değil de yine kadınlar var? Beyaz Dizi, Pembe Dizi, Harlequin gibi aşk romanı dizilerinin “soft porno” sınırında sayılabilecek içeriğinden haberiniz var mı? Erkekler bunları okumadıkları için genelde bilmezler. Yoldan fettan bir kadın geçtiğinde dönüp ikinci kez bakanların yarısı neden kadın? Cinsellik düşünmeyen kadın, çekici bir kadına dönüp ikinci kez bakar mı? Kafanız mı karıştı? O zaman feminizmin kafamıza soktuğu “erkekler kaba” ve “erkekler cinsellik dışında bir şey düşünmezler” gibi yanlış önyargılardan kurtulmanın zamanı gelmiştir.

Size yardımcı olmak için aşağıya kozmetik markalarından birkaç örnek koyuyoruz. Bunların hepsi de kadınların kullandığı kozmetik ürünlerdir. O masum, işinde gücünde, aklına cinsellik hiç gelmeyen, ince ruhlu, peri gibi, melek gibi kadınların… Daha doğrusu feminizmin kudurttuğu kadınların…

Aşağıdaki ürünlere bakarken cinsellik dışında düşünecek çok daha önemli meseleleri olan kadınlara yönelik ürünlerin neden böyle adlandırıldığını düşünün. Erkekler bunları satın alır mıydı diye düşünün. Erkek ürünlerinde böyle markalar olsa feministler buna nasıl bakardı diye düşünün. Bu markaları oluşturan sözcükleri yine bunları satın alan kadınlara söyleyecek olduğunda bir erkeğin başına getirilenleri düşünün. 8 Mart’ta kendilerine gururla “orospu, sürtük” diyen kadınlara bu sözcükleri başkalarının söylemesinin dava konusu olması saçmalığını anımsatan ama onu katlayıp geçecek bir durumdur. Bu ürünleri kullanan kadınlar kendilerine en ağır hakaretleri ediyorlar. Öbür kadınlar da feminizmin hipnozu altında oldukları için bu ürünlerin hemcinslerine pazarlanmasına en küçük ses çıkarmıyorlar. Feministlerden de tık yok. Çünkü feminizmin kadının kendine layık gördüğü, beğendiği, onayladığı aşağılamayla hiçbir derdi yoktur. Tersine, kadınları en ağır aşağılayanlar feministlerdir. Feminizmin tek derdi bu aşağılamanın erkekten gelmemesini sağlamaktır. Yani dertleri hak, özgürlük, eşitlik, adalet değil güçtür. Bu markalar feminizmin var olmadığı, yani kadının “özgürleşmediği” toplumda var olamazdı. Feminizm, kadına utanmazlığı öğreterek en büyük hakareti kendisi etmiştir. İşte feminizm budur.

 

KADIN KOZMETİK MARKALARI

Woman In Revolt: İsyan Eden Kadın. Nars (narsistten türetme) markasının dudak parlatıcısı. Bu markanın allık, dudak parlatıcı, fondöten gibi ürün serilerinin adları:

Mata Hari: Düşman erkekleri baştan çıkararak devlet sırlarını çalan ünlü fahişe casus.

Sin: Günah.

Unlawful: Yasa Dışı.

Vice: Kötülük, günah, ayıp.

Sex Appeal: Cinsel Cazibe.

Seduction: Baştan Çıkarma.

Torrid: Azgın.

Deep Throat: Derin Boğaz (boğaza kadar girişin gerçekleştiği oral seks anlamında)

Larger Than Life: “Yaşamdan Bile Büyük” olarak çevrilebilecek abartılı büyüklüğü anlatan İngilizce deyim. Cinsel organ boyuna gönderme yapıyor.

Orgasm: Orgazm

Super Orgasm: Süper Orgazm

Afterglow: Akşam kızıllığı anlamındaki sözcük aynı zamanda ilişki (boşalma) sonrası yüz kızıllığı için de kullanılıyor.

Bir başka markanın renk adları:

Green Means Go Harder: “Yeşil daha hızlı yap demektir.” “Yeşilde geç” kalıbından türetilen cinsel sözcük oyunu.

Cuff Me and Stuff Me: Kelepçele beni, doldur beni. “Kelepçelemek ve polis arabasına tıkmak” kalıbından cinsel sözcük oyunu.

Sixty-Shine Me: 69 pozisyonunda ilişki anlamına gelen “sixty-nine” ile argoda oral ilişki anlamına gelen “shine” sözcüğü arasında bir sözcük oyunu. “60 kez ağzıma boşal” ile “69” arasında bir tınısı var.

Marka: Scandalous. “Scandal” sözcüğü (ahlaki olarak yanlış bir davranış sonucu halkın hayret edip üzüldüğü kınanacak olay) aynı zamanda Illamasque markasının ürün serisinin adıdır.

Underage: Yaşı tutmayan, reşit olmayan, sübyan. Mac markasının dudak parlatıcısı. 17 yaşındaki kadınlara cinsel istek duyanlara hiç utanmadan “sübyancı” diyenler bunlara hiç ses çıkarmadılar.

Urban Decay: “Kentsel Çöküş”. Ahlaksızlaşmayı kutluyorlar.

Yeyo: Argoda kokain. Urban Decay markasının beyaz far renginin adı.

Purple Haze: Bir tür kenevir. Urban Decay markasının mor far renginin adı.

Maui Wowie: Bir tür esrar. Yine Urban Decay Markası.

Sex: Illamasqua markasının farı.

Sexy Bitch: Çekici orospu. Kozmetik markası.

Basic Bitch: “Tam bir kancık” veya “bildiğin orospu” diye çevrilebilir. Mac markasının far serisi.

Total Bitch: Tam bir orospu. Kozmetik markası.

GoodHead: Sokak dilinde “iyi penis” veya “iyi oral seks”. Dudak nemlendiricisi. Logonun şekline dikkat edin.

Gash: İngiliz sokak dilinde kadın cinsel organı. Far rengine “kutu”, “badem”, “şeftali” vb. ad verildiğini düşünün.

Squeeze My Lemons: Sokak dilinde “Memelerimi sıktır”. The Balm markasının dudak parlatıcısı.

Cherry My Cola: Cherry, sokak dilinde kızlık zarı. Cola, kanabis bitkisinin kurutulup içilen bir parçası. Doğrudan anlamı “kolama kirazla”. Dolaylı anlamı “kızlık zarım kenevir gibi”. Dudak parlatıcısı.

Bing My Cherry: Kızlık Zarımı Sev.

Putain des Palaces: Fransızcada Saray Orospusu. Etat Libre d’Orange markasının parfümü.

Sexy Motherpucker: “Anasını düzen” anlamına gelen motherfucker sözcüğü ile dudak büzmek, kıç deliği büzmek veya kıç deliği anlamına gelen pucker sözcüklerinin harf oyunuyla birleştirilmişi.

Brazen Hussy: Utanmaz Kaltak. Aynı zamanda çiçek adı ama ürünün ne çiçekle ne rengiyle ilgisi var.

Threesome: Üçlü Seks.

Smashbox: Düzmek anlamına gelen, smash (vurmak, düzmek) ve box (kutu, mal) sözcüklerinin birleşmesinden oluşan marka.

Pussy Pucker Pots: Pussy: Sokak dilinde kadın cinsel organı. Pucker: (dudak vb. bşi.) Büzüştürmek. Pot: Esrar. Makyaj ürünleri markası. Logodaki kedinin ağzına dikkat edin.

Chocolate Nipple: Çikolatalı Meme Ucu. Pussy Pucker Pots markası…

Vanilla Vulva: Vanilyalı Kadın Cinsel Organı. Pussy Pucker Pots markasının DUDAK nemlendiricisi.

Strawberry Snatch: Çilekli *mcık. Pussy Pucker Pots markası…

Size Queen: Sokak dilinde büyük cinsel organı olan erkeklere meraklı kadın. Sephora markasının göz kalemi. Bu arada Sephora markasının adı Musa Peygamber’in karısının Tevrat’ta geçen adından geliyor. Böylesine bir sapıklık…

Underage Red: Reşit Olmayan Kızıl. Sephora markasının rengi.

Erektis Klitoris: Dikleşmiş Bızır. Best Sence markasının oje rengi.

Make Me Moist: Islat Beni/Azdır beni. Oje rengi.

Hot Slut: Çekici Sürtük.

Camel Toe: Deve ayağı (sokak dilinde çok dar iç çamaşırı veya pantolondan belli olan kadın cinsel organı anlamında). Oje rengi.

Nympho: Nimfomanyak (aşırı cinsel istek gösteren doyumsuz kadın). Oje rengi.

Nail Me: Becer Beni/Çak Bana. Oje rengi.

Cheap Whore: Ucuz Orospu. Oje rengi.

Dirty Slut: Pis Sürtük. Mattese markasının oje rengi.

Load: Sokak dilinde atmık. Illamasqua markasının beyaz oje rengi.

Phallic: Fallik /zeker biçimli. Illamasqua markasının oje rengi.

Blow: Sokak dilinde boşalmak, attırmak. Illamasqua markasının beyaz-krem oje rengi.

Jizz: İngilizce atmık, attırmak. Black Bleach markasının beyaz renkli ojesi.

Naughty Nailz: Fettan/Azgın Tırnaklar. Bu markanın birkaç ürünü:

12 Inch Gang Bang: 30cm Toplu Seks.

Pounded on the Kitchen Table: Mutfak Masasında Becerildim.

I’m Not Really A Whore: Aslında Orospu Değilim.

 

 

Bir kozmetik markasının reklamı. Modeller karakolluk olmuş sokak kadını rolünde. Arkada atmık çağrışımı yapan bulaşıklara dikkat edin.

 

Bu gerçek, satılan bir rujdur.

 

Şaka değil, kokain övgüsü yapan gerçek bir kadın giyim reklamı.

 

 

3 Comments

  1. Vedat

    Verdiğiniz bilgiler bu önemli için çok çok teşekkür ederim. Size çok minnettarım. Feminizm ile ilgili özel bir rapor çalışması yapmaktayım. Sayfa sayısı 1400 e yaklaştı. Sitenizden çok faydalandım ve alıntı yaptım. Kaynak gösterdim. Analitik ve eleştirel yaklaşımınızı takdir ediyorum. Sizinle tanışmak isterim.

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest