Genel

Koç Holding’in Cinsiyetçiliği ve Eşitlikten Anladığı

Bu reklam, hem Birleşmiş Milletler’in dünya ülkelerine dayattığı ideolojik metinlerde, hem de Batı ülkelerinin ceza yasalarında yapıldığı tanımıyla CİNSİYETÇİDİR, CİNSİYET AYRIMCILIĞINI övmektedir. Reklamın mesajı “kadının gücü” falan değil, basbayağı erkeğin aleyhine yapılan ayrımcılığın onayı ve övgüsüdür. Koç Holding, erkeklere karşı haksız ayrımcılık uygulayan ve bunu şirketlerin yönetim politikası olan benimseyen, şirket politikalarını belirleyen metinlere de bunu açık açık yazmış bir holdingdir. Bunun yanı sıra uzun süredir reklamlarında da bunu halka açıkça aşılamaktadır. Reklamda söylenen her cümle gerçekleri inkar etmekte ve sahte bir dünya kurgulamaktadır. Kelime kelime çözümlemesini yapmak yerine son cümleye dikkat etmenizi istiyorum. Reklamda kadının söylediği son cümle, feminizmi bütün berraklığıyla ortaya koymaktadır:

“İstasyon sahibi olunca yalnızca kadınları çalıştıracağım!”

Dükkanın camına da “köpekler ve erkekler giremez” diye yazacak herhalde. Feminizm ellerine güç geçirdiklerinde erkeklerin canına okumaları için kadınları nefretle pişiren, onları bıçak gibi bileyen bir ideolojidir.

4 Comments

 1. Hayri

  “Buy women-owned” diye bir şey duydunuz mu? Sadece kadınların ürettiği ya da kadınların sahip olduğu firmaların ürettiklerini satın almanızı öğütleyen bir internet veri tabanı. Bir Türk olarak bu size kimleri çağrıştırıyor? 🙂 https://www.womenownedlogo.com/buy-women-owned-directory Ayrıca sadece kadın olduğu için ayrımcılığa uğradıklarını söyleyenlerin, sadece kadın oldukları için birilerinden alışveriş yapmayı önermeleri sapıkça bir tutum değil mi?

  • Comment by post author

   feminizmnedir

   Erkek tacire boykot uygulamaktır. Kadın tacire boykot uygularsanız “kadın düşmanı” derler. Batılı erkekler kendilerine neyin zarar verdiğini anlamayacak kadar aptallaştılar. Ne yazık ki Türk erkekleri onları yakalamak üzere. Aptallaşarak çağdaşlaşıyorlar.

 2. cenk weber

  https://www.youtube.com/watch?v=w_yOYiF04nQ

  Bu opet reklamındaki alt metinde incelemeye değer

 3. ahmet

  bilmem bilir misiniz ama sadece kadınların çalışabildiği ve sadece kasınların girebildiği kadınlar çarşısı diye bir sapıklık var buraya gerçekten erkekler ve köpekler giremiyor.

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest