Genel

Milli Voleybol Takımımız Erkek Düşmanı

Takım kaptanı Eda Dündar’ın teşekkür mesajı:

“Hangi kelime, hangi cümle yeter anlatmaya bilmiyorum. Biraz gurur, biraz hüzün, biraz öfke, biraz da yorgunluk. En çok da bize inananların, bize güvenenlerin, bize dua edenlerin, bizimle sevinip, bizimle üzülenlerin yüzünü kara çıkartmamanın onurunu yaşıyoruz. Bize başkanlık değil adeta babalık yapan Federasyon Başkanımız Sayın Mehmet Akif Üstündağ’a, abimiz Kurtaran Mumcu’ya, yönetim kurulu üyemiz Sayın Nihan Karaçam’a, menajerimiz Pelin Çelik Emniyetli’ye, Gio’ya, teknik ekibimize, bu kadroda olsun olmasın Milli Takım’a emek vermiş tüm oyuncu arkadaşlarıma, geçmişte hizmet edip bayrağı devreden ablalarımıza, katıldığım en iyi organizasyon olan bu turnuvayı düzenleyen gizli kahramanlara ve Ankara seyircisine… Nerede olursa olsun bizi destekleyen herkese, sizlere… Kalpten, gönülden, en derinden, sevgi, minnet ve teşekkürlerimle. Madalyamız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey Kahraman Türk kadını! Sen yerlerde sürülmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ dediği Türk kadınlarına armağan olsun!”

Mehmet Akif Üstündağ erkek. Kurtaran Mumcu erkek. Teknik ekip erkek. Ankara seyircisinin ezici çoğunluğu erkek. Mustafa Kemal Atatürk erkek. Ama madalya, bu kadınları yetiştiren Türk ulusuna değil, yalnızca kadınlarına armağan olsun. Neden? Çünkü kadınlar hep mağdur, hep eziliyorlar, hep mutsuzlar. Suçlusu da erkekler elbette, başka kim olacaktı? Eda Hanımefendi Allah bilir bu ülkenin erkeklerine rağmen başarılı olduğunu düşünüyordur, erkeklerinin sayesinde değil. Madalyanıza pislik bulaştırdınız, tebrikler.

Bundan böyle herhangi bir kadın sporcu sırtında ayyıldızla başarılı olduğunda “Yine erkeklere laf sokacaklar mı, kadının mağdurluğu borusunu çalacaklar mı?” diye tedirgin olmamızı mı bekliyorsunuz? Başarıyorsunuz. Bu ikiyüzlülük devam ederse sonuçlarını kestirebiliyor musunuz? Kadın milli sporcularını gönülsüz destekleyen, başarısız olmalarını uman ve hatta bunun için çalışan bir ülke mi yaratmak istiyorsunuz? Doğru yoldasınız, devam edin. Bu günler uzun sürmeyecek.

Bundan böyle erkek sporcularımızdan kazandıkları madalyaları bu ülkenin erkeklerine armağan etmelerini bekliyoruz. Bakın bakalım, cinsiyetçilik nasıl mide bulandırıcı bir şeymiş.

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest