Genel

Utanç ve Kıvanç: Çelişki İçinde Çelişki

Aşağıdaki iki haberin arasındaki çelişkiyi görebiliyor musunuz?

Bu, utanç vericiymiş: https://odatv.com/200-bin-cocuk-anne-oldu-16071829.html

Bu da gurur vericiymiş: http://www.hurriyet.com.tr/dunya/erasmus-programi-1-milyon-bebegin-dogmasina-vesile-oldu-27265737

Erasmus’a alaycı bir ifadeyle “seks turizmi” diyenleri balta ve sopalarla kovalayan ülkemiz üniversite öğrencileri, feminizmin çelişkilerle dolu ahlakını sorgulamadan, sünger gibi emmiş görünüyor. Erasmus’la ilgili haberde yaş ayrımının yapılmadığına dikkat edin. Yine de üniversite öğrencilerinin hepsinin 18’in üstünde olduğu varsayılıyor diyelim… Bu durumda üstteki haberde utanç kaynağı olan nedir? 18’ini doldurmuş gençlerimizin evlilik dışı ilişkiye girmesi ve bu evlilik dışı ilişkilerden çocuk sahibi olmaları kıvanç verici iken 18’ini doldurmamış gençlerimizin evlilik dışı ilişkiye girmelerinin ve bu ilişkilerden çocuk sahibi olmalarının utanç verici yanı nedir? Hatırlayalım, 18’ini doldurmamış genç kızlarımızın evlenmeleri de aynı basın organları, aynı üniversite bilmişleri, aynı politikacılar ve STK’lar tarafından, yani feminizme ruhunu teslim etmiş çevreler tarafından utanç verici bulunuyor. Toparlayalım:

  • 18’den küçük kızların evlenmesi utanç verici.
  • 17’den küçük çocukların (kız ve erkek) çocuk sahibi olmaları utanç verici.
  • 18’den büyük gençlerin evlilik dışı ilişkisi ve evlilik dışı çocuk yapmaları gurur verici.

Bu nasıl bir çelişki dünyasıdır?

İşin gerçeği, “çocukların” gebe kalmasında utanç verici olan, haberlerde açıkça söylenmeyen ama ima edilen suçlamadır: 17’sinin veya 15’inin altında olan kızların ilişkiye girmeleri tecavüz olarak değerlendiriliyor. Yani “çocuk yaşta bir kız ilişkiye girdiyse kesin 18’den büyük bir erkekle birlikte olmuştur” varsayımında bulunuluyor. Bu da zaten feminizmin kitabında istisnasız tecavüzdür.

Feminizmi Türk toplumuna pompalayan kesimlerin Batılı yaşam tarzını doğru yaşam biçimi olarak gösterdikleri malumdur, tartışmak gereksizdir. Batı ise ilginç bir ahlaki çelişkiler yumağıdır. Batı’da reşit olmayan iki çocuğun ilişkiye girmesi normaldir, yasaldır ve hatta sevimlidir. Demek ki 18 yaş “utanç verici” ve gurur verici olanı ayıran sihirli veya kutsal bir sınır değil. Avrupa’da anketlerde ve hastane kayıtlarında ilişkiye girme yaşının 13’e kadar düştüğü saptanmıştır. Hiç bir feministin bu olguyla bir alıp veremediği, bir hesabı yoktur…

Ama aynı Batı, reşit olmayan kız yetişkin bir erkekle ilişkiye girdiğinde kıza rızasını sormuyor bile, adamın hakkında tecavüz davası açıyor! Hangi nesnel doğrular ve yanlışlar kümesi böyle bir ikiliği onaylayabilir? Hangi mantıksal tabana oturan ahlak sistemi bu ikiyüzlülüğe yol açabilir? Çifte standart bununla da bitmiyor. Reşit olmayan oğlan, yetişkin kadınla ilişkiye girdiğinde Batı basını buna bir türlü tecavüz diyemiyor; mahkemeler ise kadını cezalandırmakta isteksiz oluyor.

Şimdi, üstteki haberdeki çocuk anneler, çocuk erkeklerle ilişkiye girdilerse bunda utanılacak olan nedir? Zinayı onaylıyorsanız, evlilik dışı çocuk yapmayı onaylıyorsanız bunda utanılacak bir şey olamaz. Reşit olmayan kişilerin ilişkiye girmelerini onaylıyorsanız reşit olmayan kişilerin bu konuda rızalarının geçerli olduğunu kabul ediyorsunuz demektir. Bu durumda taraflardan birinin reşit olması hiç bir şeyi değiştirmemeli, ilişki ayıplanmamalıdır. Yani tutarlı ancak iki seçeneğimiz, tutarlı ancak iki ahlaki yaklaşımımız olabilir:

  1. Reşit olmayanların evlilik dışı ilişkiye girmeleri doğrudur. Dolayısıyla taraflardan birinin reşit olması da doğrudur. Ve dolayısıyla bu ilişkiden çocuk doğması da doğrudur. Ayıplanacak ve engellenecek hiç bir şey yoktur.
  2. Evlilik dışı ilişki yanlıştır. Reşit olmayanların ilişkisi yanlıştır. Bu iki ilişki türünden çocuk doğması da yanlıştır, ayıplanmalıdır, engellenmelidir.

Ne var ki feminizme teslim olmuş bu ülkede bu doğrulardan herhangi birini savunan tek bir sivil toplum örgütü, uzman, politikacı ve basın organı yoktur. İkisinin arasında saçma sapan bir konum benimsenmiş durumdadır.

Ve bu rezil çifte standardın üstüne tüy dikecek bir basın davranışına örnek:

15 yaşındaki kız çocuğunu gebe bıraktıysanız utanç verici, 15 yaşındakilerle ilişkiye girmeyi düşünen bir yetişkin erkekseniz bu bile utanç verici, ama 15 yaşındaki kız çocuklarına şehvetle bakmanız normal, şehvetle bakasınız diye basının yarı çıplak çocuk resimleri yayınlaması da normal! Aleyna Tilki’nin 18’ini doldurmadan çektiği davetkar klibi televizyonlarda, internet sitelerinde göstermek de normal! Ama aynı Aleyna Tilki’yle ilişkiye girmeyi düşlemek utanç verici! Feminizm tam olarak budur.

 

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest