Genel

“Yardım” Adı Altında Erkek Düşmanlığı

İlk Umut Derneği’nin “kurumsal” sayfasında ne dediklerini açıkça görüyorsunuz:

“…cinsiyet farkı gözetmeksizin…”

Hemen arkasından “Neler Yapıyoruz” sayfasına tıklıyoruz ve babalar gibi cinsiyet farkı gözettiklerini, üstelik gözümüze gözümüze soktuklarını görüyoruz.

Ev hanımlarının “8 Mart Emekçi (!) Kadınlar Günü”nü kutluyorlar:

Yediğini, içtiğini, sırtına giydiğini üreten, kömürünü, gazını, petrolünü çıkaran, fabrikada madende inşaatta ölümüne çalışan erkeklere minnet duymak mı? Niye ki? Toplumu sırtında taşıyan cefakar kadın market kasiyerleri varken onlara sıra mı gelir:

Feminizm insanı böyle aptal eder işte. Siz de yeterince pişkinseniz bir dernek açıp “takım farkı gözetmeksizin” deyip yalnızca Fenerbahçelilere yardım edebilirsiniz.

Sapına kadar eşitlikçi derneğimizin özgür, güçlü ve bağımsız üyesi o matkabı tek başına kaldırabildi, çalışırken de tutabildi. Hayır, fotoğraf için poz falan vermedi, ne kadar da cinsiyetçisiniz.

 

“Dezavantajlı gruplar”

Şunu iyi bilin; nerede bu çeviri sözü duyuyorsanız orada erkek düşmanlığı vardır. Birleşmiş Milletler’in, Avrupa Birliği’nin ve çokuluslu şirketlerin beslediği vakıfların, feminist örgütlerin, Soros’pu çocuklarının çok sevdiği bu sözcük bir ülkeye fitne götürmek için en çok kullanılan şifrelerden biridir. Fitne gereği her toplumun dezavantajlısı, otomatik olarak çoğunluk olmayandır. Ama erkekle kadın arasında çoğunluk söz konusu olmadığı için bilin bakalım ikisi arasında her zaman kim dezavantajlı… Bildiniz. Ukrayna’da erkeklerin ülkeyi terk etmesi yasaklanmıştır, NATO uğruna cepheye sürülür ve ölürler ama kaçıp kurtulan kadınlar dezavantajlıdır. Soma’da maden işçisi erkekler göçükte, Karadeniz’de balıkçı erkekler fırtınada ölürler ama sağ kalan karıları dezavantajlıdır. Suriye’de erkekler ölmüştür ama Türkiye’ye sığınan kadınlar dezavantajlıdır. Depremzede erkekler sokakta, arabada gecelerler ama valilere kadınları yalıtımlı çadırlara, spor salonlarına, prefabriklere yerleştirme talimatı verilmiştir, çünkü onlar dezavantajlıdırlar. Titanik batar, erkekler geberir ama filikalara doluşup kurtulan kadınlar dezavantajlıdır. Jack suda donarak ölür ama kapının üstünde sağ kalan Rose dezavantajlıdır. Türkiye bağlamında dezantajlı gruplar şunlardır ve bunların duruma göre değişmesi teklif dahi edilemez:

– Müslüman olmayanlar (Gayrimüslimler, ateistler, dinini söylemek istemeyenler)
– Sünni olmayanlar (Aleviler, Şiiler)
– Türk olmayanlar (Kürtler, Rumlar, Ermeniler, göçmenler, sığınmacılar)
– Ve erkek olmayanlar = Kadınlar!

Kadınları tanrının kızları sanan bu ülkede bir yardım derneğinin yardım adı altında doyasıya cinsiyetçilik ve ayrımcılık yapması tamamen serbesttir. Kayıracağınız kişiler kadın oldukları sürece cinsiyete bakılmayacaktır!

1 Comment

  1. Aaa

    Birileri 8 martta hediye aldığı için sırıtan kadınlara “seni gerçekten umursayan yok senin üzerinden başka büyük bir plan yürütülüyor” demeli. Seni umursayanlar gerçekleri görmen için yukarıdaki gibi gösterenlerdir. Bir kadın olarak çok geç anladım ben de maalesef. STK ‘ları kullanarak ülkeye fitne sokmaya and içmiş AB’nin dezavantajlı diye diye kafamıza çaktığı yalanları artık görmemiz lazım. Çok doğru ifade etmişsiniz.

Leave a Reply

Doğrulama *Captcha loading...

Pin It on Pinterest